تعویض کارتریج شیرآلات اهرمی

تعویض کارتریج شیرآلات اهرمی

مشخصات

  • آخرین بروزرسانی : 27 شهریور 1395 - 10:30


اگر شیر آب اهرمی شما چکه می کند، می توانید واشرهای مغزی (کارتریج) آن را تعویض کنید و یا در صورت فرسودگی مغزی باید آن را با یک مغزی جدید جایگزین کنید. در ادامه ی این مطلب به صورت گام به گام می توانید مراحل این تعویض را ببینید. طبق معمول پیش از هر کاری شیرهای ورودی آب سرد و گرم این شیر را ببندید و در ادامه مراحل زیر را دنبال نمائید.

مرحله اول)

باز کردن دسته شیر: یک درپوش زیر دسته شیر وجود دارد که ۲ رنگ آبی و قرمز دارد. این در پوش را با استفاده از یک چاقوی نوک تیز به آرامی باز کنید. پشت این درپوش یک پیچ آلنی و یا ۲ سو وجود دارد. با بازکردن این پیچ و بالا کشیدن دسته، دسته از جای خود خارج می شود.

مرحله دوم )

 باز کردن پولک: زیر دسته ای که در مرحله پیش باز کردید، یک پولک حلقه ای وجود دارد. این پولک را با چرخاندن باز کنید. در صورت سفت بودن این پولک می توانید از یک لوله گیر دو دسته ای که بر فک های آن را با چسب برق پوشانده اید کمک بگیرید (توجه داشته باشید که این کار را به آرامی انجام دهید تا رنگ پولک دچار مشکل نشود.)

 

مرحله سوم) 

در آوردن مغزی: با باز شدن پولک، می توانید مغزی شیر را به راحتی بیرون بکشید.

 

مرحله چهارم)

جایگذاری مغزی جدید: همانطور که در تصویر مشاهده می کنید پس از برداشتن مغزی قدیمی در کف شیر دو عدد سوراخ ریز وجود دارد که باید دو عدد زائده ای که زیر مغزی وجود دارد را درست منطبق بر آنها کرده و جایگذاری کنید.

  

مرحله پنجم) 

بستن پولک و دسته شیر: در این مرحله نیز طبق مراحل اول و دوم ابتدا پولک و بعد از آن دسته ی شیر را ببندید.


پشتیبانی