معرفی سرویس های بهداشتی

 معرفی سرویس های بهداشتی

مشخصات

  • آخرین بروزرسانی : 24 شهریور 1395 - 13:26

 

      الف - توالت فرنگی

       ب - روشویی

       ج - سایر موارد

 

 الف -توالت فرنگی 

 مشخصات توالت فرنگی با کیفیت 

     -کیفیت بالای لعاب و رنگ

     -عملکرد مناسب در هنگام تخلیه

     -عملکرد مناسب پمپ شناور

     -عملکرد مناسب درب توالت فرنگی 

 

-کیفیت بالای رنگ و لعاب :

 

کیفیت بالای لعاب حالتی است از کیفیت بالای مواد اولیه استفاده شده در بدنه توالت فرنگی و همچنین حالتی است از دمای پخت بدنه و لعاب در داخل کوره ،همچنین وابستگی بسیار بالایی به ماده اولیه سیلیکات زیرکونیوم دارد که این ماده باعث شفافیت و جلاء لعاب بدنه چینی می شود . به دلیل گران بودن این ماده بسیاری از شرکت ها جهت پایین آوردن بهای تمام شده کالای تولیدی خود اقدام به حذف یا کاهش قابل توجه این ماده از ترکیب لعاب استفاده شده می نمایند . در نتیجه در اکثر محصولات موجود در بازار رنگ بدنه سرویس های بهداشتی شیری رنگ و یا بژ رنگ می باشد که این بدلیل عدم استفاده از ماده گران قیمت سیلیکات زیرکونیوم می باشد .
همچنین سیلیکات زیرکونیوم باعث کیفیت بهتر بدنه و همچنین عدم جرمگیری بدنه سرویس های بهداشتی در سالیان مورد استفاده می گردد . بنابراین محصولات شرکت های عرضه کننده سرویس های بهداشتی که از این ماده استفاده نمی کنند در طی دوران استفاده دچار جرم گرفتگی و عدم بازگشت به حالت اولیه در مرور زمان می گردد .

 

عملکرد مناسب در هنگام تخلیه :

 

به طور کلی توالت فرنگی در ساختار تخلیه خود از سه مدل : آبشار (Wash Down) ،  گردابی (Siphonic) و  گردابی + واتر جت (Siphonic + Water Jet)   تشکیل می شوند .

 

 

مبنای عملکرد مدل آبشار (Wash Down) : 

  عملکرد مدل آبشار (Wash Down) بر مبنای فشار بالای آب که به صورت ناگهانی از دور بالای توالت فرنگی به سمت پایین رها گشته و حرکت ناگهانی آب را در مسیر سیفون توالت فرنگی ایجاد می کند می باشد . 

 

محاسن مدل آبشار (Wash Down) :

 

در مدل آبشار کمترین میزان دهانه سیفون لوله خروجی توالت فرنگی 70 میلی متر می باشد که گاهی تا 100 میلی متر افزایش می یابد ، بدلیل بالا بودن قطر داخلی لوله خروجی توالت فرنگی های آبشار (Wash Down) در طول مدت استفاده (که در بعضی موارد تا 30 سال بالغ می گردد )دچار مشکل گرفتگی ناشی از تخلیه موادی مانند دستمال کاغذی یا سایر اقلام مشابه نمی گردد .

 

 معایب مدل  آبشار( Wash Down) :  

 

  1-در مدل آبشار مصرف آب 20% بیشتر از سایر مدلها می باشد . 

 2- صدای ایجاد شده مدل آبشار در هنگام تخلیه بالاتر از سایر مدلها می باشد .

 

مبنای عملکرد مدل گردابی (Siphonic):

  عملکرد مدل گردابی بر مبنای ایجاد گرداب یا چرخش آب در کاسه توالت فرنگی و حرکت مدور آب در داخل لوله سیفون همانند حرکت گلوله در داخل لوله تفنگ می باشد . در مدل گردابی دهانه لوله خروجی سیفون توالت فرنگی حداکثر 45 میلی متر می باشد .

 

 محاسن مدل گردابی (Siphonic)  :  

 

   1-مصرف کمتر آب در مدل گردابی: در این مدل مصرف آب 20% کمتر از مدل آبشار (Wash Down) می باشد .   

   2-صدای ایجاد شده در مدل گردابی 20% کمتر از مدل آبشار و همانند مدل گردابی + واتر جت می باشد .

 

معایب مدل گردابی (Siphonic)  :

 

بزرگترین عیب مدل گردابی کوچک بودن لوله خروجی سیفون توالت فرنگی می باشد که باعث ایجاد حساسیت این نوع توالت فرنگی به موادی مانند دستمال کاغذی و پارچه و سایر اقلام مشابه شده که باعث گرفتگی این مدل فرنگی ها می شوند .

 

مبنای عملکرد مدل گردابی + واتر جت (Siphonic + Water Jet)   :

  در سیستم گرداب+واتر جت همانند سیستم گردابی قسمتی از آب بصورت چرخشی یا گردابی در انتهای کاسه توالت فرنگی وارد لوله سیفون می گردد باقی مانده آب توسط لوله ای که به صورت مستقیم و موازی دهانه ورودی سیفون فرنگی قرادارد به صورت مستقیم وارد سیفون توالت فرنگی می گردد . در این مدل به دلیل تقسیم آب (65% گرداب ،35% شوتینگ) توان حاصل از ایجاد چرخش تقلیل یافته و این توان به قسمت دوم که همان واتر جت یا شوت می باشد اختصاص می یابد .

 

 محاسن گردابی + واتر جت( Siphonic + Water Jet) :

 

1- عملکرد تخلیه این مدل کمی بهتر از مدل گردابی می باشد . 2- صدای حاصل از این مدل مانند مدل گردابی و کمتر از مدل آبشار بوده است . 3- میزان مصرف آب در این مدل همانند مدل گردابی و کمتر از مدل آبشار می باشد .

 

 معایب گردابی + واتر جت( Siphonic + Water Jet)   :

 

1- در این مدل دهانه لوله خروجی توالت فرنگی حداکثر 45 میلی متر می باشد که این نوع توالت فرنگی ها را نسبت به مواردی مانند دستمال کاغذی،دستمال و یا سایر اقلام اینچنینی آسیب پذیر می نماید تا آنجا که گاهاً بر اثر ورود یک برگ دستمال کاغذی توالت فرنگی دچار گرفتگی می شود . 2- بدلیل استفاده از سیستم شوت در این توالت فرنگی ها در صورت همتراز نبودن لوله شوت و یا داشتن شیب منفی نسبت به لوله ورود سیفون باعث برگشت موارد تخلیه توالت فرنگی به داخل لوله شوت گشته و به مرور زمان باعث ایجاد گرفتگی و از کار افتادن کل سیستم توالت فرنگی میگردد. 


پشتیبانی