مزایای سیستم UPVC

مزایای سیستم UPVC

مشخصات خبر

  • آخرین بروزرسانی : 19 اردیبهشت 1395 - 12:26
 
مزایای سیستم لوله کشی نوین U-PVC PIMTAS ترکیه

مقاوم در برابر کلر و مواد شیمیایی:

مقاومت بالا در برابر کلر و مواد شیمیای و خوردگی از مزیت های یو پی وی سی UPVC می باشد.مقاومت پایین فلزات در برابر کلر باعث خورده شدن آنها و در پلیمرهایی مانند PP باعث خشک شدن و شکننده تر شدن میشود که این امر باعث کوتاهتر شدن عمر این سیستم ها و تجهیزات آنها میشود

عدم رسوب گیری و زنگ زدگی :

در استخر ها و محل هایی مانند جکوزی که آب گرم در آن جریان دارد به مرور زمان رسوب زیادی که حاصل از املاح و مواد ضدعفونی می باشد در اتصالات و شیر آلات تشکیل میشود. این مشکل که در کل سیستم لوله کشی فلزی (گالوانیزه و استیل)به وفور مشاهده میشود باعث افت فشار و از کار افتادن شیر آلات خواهد شد.در حالیکه مشکل فوق در سیستم های لوله کشی PVCU حل شده است

نصب سریع،آسان و کم هزینه:

نصب سریع و آسان با هزینه های نصب پایین تر در مقایسه با سایر سیستم ها لوله کشی استخر،همچنین زیبایی و هماهنگی این سیستم ها بر خلاف فلزات (گالوانیزه،استیل)و پلیمرهای دیگر از جمله پلی اتیلن که نیاز به ساپورت کردن برای نمای بهتر دارند و حجم بیشتری برای فضای موتور خانه و تاسیسات می گیرند از دیگر علل برتريPVCU نسبت به سیستم های لوله کشی مشابه است.

آب بندی مطمئن: به عنوان مثال در اتصالات پلی اتیلن که به دو روش جوشی و کوپلی می باشد که نوع جوشی در صورت اجرای صحیح مطمئن تر خواهد بود به دلیل افزایش طول زیاد پلی اتیلن در مقابل دما و فشار بالای سیستم لوله کشی جک.زی این سیستم ها در نقطه اتصال ضعیف می باشند و به دلیل عدم سازگاری پلیمر با بتن بنابرین آب بندی لوله ها مخصوصا لوله های مکش استخر که از بتن عبور میکنند بسیار مشکل است که این مشکل در سیستم لوله کشی نوین PVC-U با کمک والکراس یا حلقه آب بند حل شده است.  و همین طور عدم آب بندی مناسب در مقاطع عبور لوله از بتن در لوله کشی استخر و جکوزی که این مشکل در لوله کشی یو پی وی سی UPVC حل شده است.

امکان استفاده در موتور خانه های استخر و جکوزی:

که به علت تنوع بسیار اتصالات و شیرآلات در موتور خانه های استخر و جکوزی قابل استفاده می باشد که این امر به عنوان مثال برای اتصالات و شیرآلات پلی اتیلن و یا  پلی پروپلین قابل صدق نمی باشد.

طول عمر بالا:

به دلیل مقاومت در برابر مواد شیمیایی و خوردگی طول عمر لوله،اتصالات و شیرآلات یو پی وی سی UPVC بسیار بالا می باشد.

تنوع اتصالات و شیرآلات بالا در مقابل سیستم های لوله کشی مانند پلی اتیلن،پلی پروپلینPP،فلزی (گالوانیزه)،و پنج لایه

مقرون به صرفه بودن در مقابل با سیستم های لوله کشی 5 لایه و استیل

 موجود بودن لوله ،اتصالات،شیر آلات فشار قوی یو پی وی سی UPVC ار سایز 16 تا 315 که فقط این تنوع در سیستم لوله کشی UPVC موجود است و به عنوان مثال در سیستم های 5 لایه  تأمین لوله و اتصالات بالای 32 میلیمتر مشکل و سایزهای بالای 75 میلیمتر نیز کاملا سفارشی و حداکثر 110 میلیمتر می باشد و این مشکل در مورد لوله و اتصالات  پلی پروپلین PP نیز صدق می کند

اجرای بسیار آسان سیستم لوله کشی یو پی وی سی UPVC نسبت به دیگر سیستم های لوله کشی.

استحکام بسیار بالای آن ها نسبت وزن بسیار پایین آنها که وزن لوله های یو پی وی سی یک پنجم لوله های فولادی است  از دیگر مزیت های سیستم لوله کشی  یو پی وی سی UPVC می باشد که در هنگام حمل و نقل کمک زیادی می کند.

مقاومت در برابر آتش :

سیستم لوله کشی یو پی وی سی UPVC هیچ گونه رسانایی به احتراق ندارد و باید در نظر گرفت که در شرایط حادثه آتش به هیچ عنوان قابلیت نفوذ به سطح لوله یو پی وی سی را ندارند .

دارای سطح صاف و صیغلی لوله های UPVC :لوله های یو پی وی سی از مواد بی رنگ و بو ساخته می شوند به همین جهت از سطح داخل آینه صاف خود، لوله هایUPVC حداقل جریان از دست دادن از آن رد می شود , خواص فیزیکی لوله های  U PVCهیچگونه تاثیر پذیری از آفتاب مستقیم و یا برف و باران ندارند.

مکان اجرای شیب در لوله ها :

گاهی اوقات نیاز است سیستم لوله کشی به سمت موتور خانه دارای شیب باشد که این امر به راحتی در سیستم لوله کشی یو پی وی سی UPVC قابل اجرا می باشد.

افت بسیار کم فشار سیستم لوله کشی یو پی وی سی نسبت به بقیه سیستم ها

ضد رسوب و ضد اسید بودن لوله های یو پی وی سی از دیگر مزیت های این سیستم نسبت به دیگر سیستم های لوله کشی است.

 

 

پشتیبانی